"Skolas somā" iepazīšanās ar Saldus pilsētu un zināšanas par Latviju
7. maijā Dzērves pamatskolas 5.-6. klašu skolēni devās uz Saldu, lai programmas „Latvijas skolas soma” ietvaros piedalītos spēlēs „Plaukstas lieluma Saldus” un „Latvijai 100”.
Spēle „Latvijai 100” ir interaktīva spēle ar 40 jautājumiem par Latvijas dabu, vēsturi, personībām utt. Tā domāta ne tikai zināšanu pārbaudei, bet ir arī labs komandas veidošanas rīks. Savukārt spēle „Plaukstas lieluma Saldus” ir komandu spēle – aplikācija, kuras laikā jāapmeklē 14 vietas Saldus centrā, planšetē izpildot 18 uzdevumus, kuru saturs saistīts ar Saldus vēsturi, kultūras personībām, dabu.
Piedaloties spēlēs, skolēni nostiprināja dabaszinību, informātikas, sociālo zinību, mūzikas, vizuālās mākslas stundās apgūtās zināšanas par māksliniekiem (mūziķiem, gleznotājiem, dzejniekiem), dabā iepazina interesantas Latvijā introducēto augu sugas. Pēc kartes atrodot un klātienē iepazīstot Saldus pilsētas interesantākos apskates objektus, kā arī izmantojot planšetdatorus, lai izpildītu organizētāju sagatavotos uzdevumus, skolēni iepazina gan Saldus ievērojamākos novadniekus, gan viņu darbus (dzeju, gleznas, mūziku), gan guva daudz jaunu prasmju un iemaņu. Skolēni iemācījās jēgpilni lietot planšetdatorus, kā arī pilnveidoja savas sadarbības un komunikācijas prasmes, jo uzdevumu atbildes uz vairākiem jautājumiem nebija atrodamas internetā vai saskatāmas, izlasāmas pie konkrētajiem apskates objektiem. Atbildes varēja atrast, sarunājoties ar garāmgājējiem – Saldus iedzīvotājiem vai darbiniekiem apskates vietās. Šī interaktīvā nodarbība – spēle uzskatāmi demonstrēja starpdisciplināro jaunu zināšanu apguves principu. Spēle „Latvijai 100” skolēniem deva iespēju pārbaudīt savas zināšanas par Latviju, kā arī pilnveidoja prasmes sadarboties, jo katrs uzdevums bija jāpildā pārī ar kādu no saviem klases biedriem.
Gan 5., gan 6.klases skolēni ar aizrautību pildīja piedāvātos uzdevumus, pēc tam atzīstot, ka šāda veida nodarbības ir ļoti interesantas. Īpaši interesanti likās uzdevumi, kuri bija jāpilda ar planšetdatoru palīdzību. Skolēni atzina, ka šādā veidā iepazīt Saldus pilsētu bijis daudz savādāk un aizraujošāk, nekā tas būtu vienkārši klausoties gida stāstījumā. Interesanti skolēniem licies redzēt, kā gleznotāju darbi un to fragmenti iekļauti pilsētvidē.
Jaunieši priecājas, ka uzzinājuši daudz jauna un tagad zina, ka Saldus ir skaista pilsēta un tur vērts atgriezties. Zināšanas par mūziķiem, rakstniekiem, dzejniekiem, Latvijas vēsturi un Saldus ievērojamākajām vietām noteikti paliks atmiņā labāk, nekā tad, ja šie jautājumi būtu pārrunāti tikai klasē, izlasot grāmatā vai noskatoties kādu video sižetu.
Dzērves pamatskolas skolotāja Lāsma Jūrmale