Dalība Eiropas Sociālā fonda projektā Nr.8.3.4.0./16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”
Aizputes novada pašvaldība 30.08.2017. noslēdzot sadarbības līgumu, ir iesaistījusies darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” projekta Nr.8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” īstenošanā.
Projekta īstenotājs: Izglītības kvalitātes valsts dienests
Projekta mērķis: Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus vispārējās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamiem.
Projekta īstenošanas laiks: 01.11.2017.–31.12.2022.
Projekta mērķgrupa: 5.–12. klases vispārizglītojošo programmu skolēni
Projektā sniegtais atbalsts: konsultācijas pamatmācību priekšmetos: latviešu valodā, matemātikā, angļu un krievu valodā, un Latvijas un pasaules vēsturē, bioloģijā, vizuālā mākslā u.c.
Projekta īstenošanas pamats: Ministru kabineta 12.07.2016. noteikumi Nr. 460 “Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 8.3.4. specifiskā atbalsta mērķa “Samazināt priekšlaicīgu mācību pārtraukšanu, īstenojot preventīvus un intervences pasākumus” īstenošanas noteikumi.
Plašāka informācija par projektu: https://www.pumpurs.lv, https://www.facebook.com/pumpurs.lv/
2020./2021. mācību gada 1.pusgadā Aizputes novada izglītības iestādēs turpināja Eiropas Sociālā fonda projekta Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” realizāciju, kura ietvaros individuālu atbalstu saņem skolēni ar risku nepabeigt skolu. Projekta realizācijā septembrī dalību uzsāka 54 pedagogi. Tika sagatavoti 84 individuālā atbalsta plāni, kuri tika realizēti visās Aizputes novada izglītības iestādēs (sk. diagrammu).
2020./2021. mācību gada 1.semestrī netika gatavoti individuālā atbalsta plāni transporta izdevumu atbalstam un ēdināšanas nodrošināšanai, jo valstī izsludinātās ārkārtas situācijā laikā mācības notika attālināti, un skolēni neizmantoja sabiedrisko transportu, kā arī neizmantoja ēdināšanas pakalpojumu. Aizputes novadā šo atbalsta veidu pamatā izmantoja Aizputes novada vidusskolas audzēkņi, kas mācās neklātienē.
Īpašs izaicinājums projektā iesaistītajiem skolēniem un pedagogiem bija laiks, kad skolas tika slēgtas ārkārtas situācijas dēļ. Lielākā daļa audzēkņu un pedagogu attālinātā mācību procesa laikā izvēlējās darbu projektā turpināt. Konsultācijas tika sniegtas attālināti, Pateicoties projekta atbalsta pasākumiem riska grupas skolēniem bija iespēja saņemt atbalstu attālinātā mācību procesā. Neskatoties uz īpašiem apstākļiem, konsultācijas tika sniegtas daudz mācību priekšmetos (sk. diagrammu).
Kā redzams diagrammā atspoguļotos datos, tad pieprasītākās konsultācijas bija pamatmācību priekšmetos – matemātikā, latviešu valodā, angļu valodā. Lielākā daļa skolēnu atzīst, ka konsultācijas ir ļoti noderīgas un labprāt turpina sadarboties ar pedagogiem.
Iesaistītie audzēkņi, viņu vecāki un skolu pedagogi ļoti novērtē iespēju darboties projektā, jo tas palīdz ikdienā sniegt un saņemt atbalstu tiem, kam tas ir visvairāk vajadzīgs.
Izvērtējot 2020./2021.m.g. 1.pusgada rezultātus secināms, ka sākotnēji uzstādītie mērķi konsultāciju nepieciešamībai sasniegti –55%, daļēji sasniegti – 43%, mērķi nav sasniegti – 2%. Skolēniem uzlabojusies spēja patstāvīgi mācīties attālināti, audzis pašvērtējums, prasme strādāt patstāvīgi ar informāciju, vēlme apmeklēt konsultācijas, motivācija uzlabot savu vērtējumu.
PuMPuRS koordinatore Aizputes novadā Antra Grasmane